aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. via lh

Coraz więcej przyszłych mam decyduje się na zakup poduszki ciążowej. Istnieje wiele powodów, dla których warto zadbać o swój kręgosłup, zdrowe stawy i mięśnie, ciąża zaś jest szczególnym okresem, w którym ciało kobiety wymaga szczególnej troski. Odpowiednio dobrana poduszka do spania w ciąży z pewnością podniesie komfort snu, sprawi, że nasze ciało lepiej znosić będzie dodatkowe obciążenia i pozwoli się zrelaksować. Dowiedz się jak wybrać poduszkę ciążową i na co zwrócić uwagę.

 

Ciąża, a organizm kobiety

Ciąża jest stanem, który ze względu na swą specyfikę, mocno obciąża kręgosłup i stawy kobiety. Nic dziwnego, że zdrowy i spokojny sen jest jedną z najważniejszych czynności regeneracyjnych, pozwalających redukować zmęczenie i odzyskiwać utracone w ciągu każdego dnia siły. W ciąży ciało kobiety się zmienia, dlatego tradycyjne poduszki zwykle nie są w stanie zapewnić optymalnego komfortu w trakcie snu. Poduszka ciążowa, z uwagi na swoją specjalistyczną konstrukcję, znacznie lepiej dopasowuje się do kształtu ciała kobiety, a jej podstawową zasadą jest fakt, że wielu kobietom idealnie zastępuje ona kilka poduszek, którymi do tej pory obkładały się z różnych stron w celu zapewnienia maksymalnej wygody w trakcie snu.

Jak wybrać poduszkę do spania w ciąży

Z roku na rok oferta producentów i dystrybutorów poduszek ciążowych jest coraz bogatsza. Na rynku pojawiają się nowe produkty, wyróżniające się kształtem, konstrukcją czy sposobem wypełnienia. Jeśli chodzi o kształt poduszki ciążowej, powinna na w maksymalny sposób dopasowywać się do ciała kobiety. Poduszki do spania w ciąży możemy podzielić na te, które służą do podkładania pod poszczególne części ciała oraz te, które otaczają całe ciało kobiety. Zazwyczaj, są to poduszki w kształcie dużego rogala lub litery U. Taki kształt zapewnia równomierne, solidne podparcie na całej długości, dzięki czemu jednak poduszka skutecznie zastąpi kilka innych, zapewniając komfortowy i zdrowy sen. Poduszki ciążowe i do karmienia – sprawdź ofertę: https://zaira.pl/pl/c/Poduszka-ciazowa-i-do-karmienia/128 .

Wypełnienie poduszki ciążowej

Równie ważne jest to, czym poduszka ciążowa jest wypełniona. Poduszka tego typu nie powinna być ani zbyt miękka, ani przesadnie twarda. Najczęściej spotykamy poduszki wypełnione styropianowymi kulkami, a także włóknem silikonowym lub poliestrowym. Takie wypełnienie zapewni odpowiednią sprężystość poduszki, która w górnej części zazwyczaj powinna być bardziej miękka, zaś w miejscu nóg – nieco twardsza, aby zapewnić stabilne oparcie. Z kolei hipoalergiczna poduszka ciążowa pozwoli nam spać spokojnie, bez ryzyka uczuleń i reakcji alergicznych. Zobacz także bezpieczną i wygodną pościel dla dzieci: https://zaira.pl/pl/c/Posciel-dla-dzieci/9