aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu x 3 4 5 6 7 8 9 materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog 12 13 14 15 16 17 18 19 20
fot. via lh

Coraz więcej przyszłych mam decyduje się na zakup poduszki ciążowej. Istnieje wiele powodów, dla których warto zadbać o swój kręgosłup, zdrowe stawy i mięśnie, ciąża zaś jest szczególnym okresem, w którym ciało kobiety wymaga szczególnej troski. Odpowiednio dobrana poduszka do spania w ciąży z pewnością podniesie komfort snu, sprawi, że nasze ciało lepiej znosić będzie dodatkowe obciążenia i pozwoli się zrelaksować. Dowiedz się jak wybrać poduszkę ciążową i na co zwrócić uwagę.

 

Ciąża, a organizm kobiety

Ciąża jest stanem, który ze względu na swą specyfikę, mocno obciąża kręgosłup i stawy kobiety. Nic dziwnego, że zdrowy i spokojny sen jest jedną z najważniejszych czynności regeneracyjnych, pozwalających redukować zmęczenie i odzyskiwać utracone w ciągu każdego dnia siły. W ciąży ciało kobiety się zmienia, dlatego tradycyjne poduszki zwykle nie są w stanie zapewnić optymalnego komfortu w trakcie snu. Poduszka ciążowa, z uwagi na swoją specjalistyczną konstrukcję, znacznie lepiej dopasowuje się do kształtu ciała kobiety, a jej podstawową zasadą jest fakt, że wielu kobietom idealnie zastępuje ona kilka poduszek, którymi do tej pory obkładały się z różnych stron w celu zapewnienia maksymalnej wygody w trakcie snu.

Jak wybrać poduszkę do spania w ciąży

Z roku na rok oferta producentów i dystrybutorów poduszek ciążowych jest coraz bogatsza. Na rynku pojawiają się nowe produkty, wyróżniające się kształtem, konstrukcją czy sposobem wypełnienia. Jeśli chodzi o kształt poduszki ciążowej, powinna na w maksymalny sposób dopasowywać się do ciała kobiety. Poduszki do spania w ciąży możemy podzielić na te, które służą do podkładania pod poszczególne części ciała oraz te, które otaczają całe ciało kobiety. Zazwyczaj, są to poduszki w kształcie dużego rogala lub litery U. Taki kształt zapewnia równomierne, solidne podparcie na całej długości, dzięki czemu jednak poduszka skutecznie zastąpi kilka innych, zapewniając komfortowy i zdrowy sen. Poduszki ciążowe i do karmienia – sprawdź ofertę: https://zaira.pl/pl/c/Poduszka-ciazowa-i-do-karmienia/128 .

Wypełnienie poduszki ciążowej

Równie ważne jest to, czym poduszka ciążowa jest wypełniona. Poduszka tego typu nie powinna być ani zbyt miękka, ani przesadnie twarda. Najczęściej spotykamy poduszki wypełnione styropianowymi kulkami, a także włóknem silikonowym lub poliestrowym. Takie wypełnienie zapewni odpowiednią sprężystość poduszki, która w górnej części zazwyczaj powinna być bardziej miękka, zaś w miejscu nóg – nieco twardsza, aby zapewnić stabilne oparcie. Z kolei hipoalergiczna poduszka ciążowa pozwoli nam spać spokojnie, bez ryzyka uczuleń i reakcji alergicznych. Zobacz także bezpieczną i wygodną pościel dla dzieci: https://zaira.pl/pl/c/Posciel-dla-dzieci/9