aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Na zaproszenie senatora z naszego okręgu Krzysztofa Mroza do Kamiennej Góry przyjedzie wybitny polski historyk, prof. Jan Żaryn. Spotka się on z mieszkańcami naszego powiatu w najbliższy piątek, tj. 9 lutego 2018 roku o godz. 17 w Muzeum Tkactwa przy Placu Wolności 11. Wstęp na wykład prof. Żaryna dla wszystkich zainteresowanych jest wolny. Spotkanie odbywać się będzie pod hasłem „Ojcowie Polskiej Niepodległości” i nawiązywać będzie do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Jan Żaryn to historyk, nauczyciel akademicki, profesor nauk humanistycznych. Obecnie wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, senator RP IX kadencji oraz redaktor naczelny miesięcznika „W Sieci Historii”. W latach 80. współpracował z opozycją demokratyczną. Pełnił funkcje dyrektora Biura Edukacji Publicznej IPN oraz doradcy prezesa IPN Janusza Kurtyki. Jego artykuły ukazywały się m.in. w „Przeglądzie Katolickim”, „Gazecie Polskiej”, „W Sieci”, „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Spotkanie organizowane przez senatora Krzysztofa Mroza wpisuje się w liczne imprezy obchodów stulecia odzyskania polskiej niepodległości. „Cieszę się, że udało mi się namówić profesora Jana Żaryna na przyjazd do Kamiennej Góry.” - mówi senator Krzysztof Mróz. „Będzie to dobra okazja do porozmawiania o sprawach Polski” - dodał senator. Organizatorzy gorąco zapraszają na spotkanie.

Kamienna Góra - spotkanie z historykiem