aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. via wp

Instytucje zajmujące się monitorowaniem rynku pożyczkowego alarmują, że Polacy zadłużają się coraz częściej – potrzebujemy środków nie tylko na poważne inwestycje, takie jak zakup mieszkania – rosną również nasze wydatki konsumpcyjne. Biuro Informacji Kredytowej informuje, że z roku na rok wzrasta liczba osób posiadających zobowiązania w firmach z sektora pozabankowego. Na co dokładnie przeznaczamy uzyskane w ten sposób pieniądze?

Remonty i bieżące wydatki

Według raportu przygotowanego przez firmę PwC Polska Sp. z o.o. osoby wnioskujące o przyznanie pożyczki w firmach z sektora pozabankowego przeznaczają środki przede wszystkim na remonty mieszkania lub domu – odpowiedziało tak aż 53% ankietowanych. Na drugim miejscu w rankingu plasują się bieżące wydatki – środki z pożyczek i chwilówek przeznacza na ten cel aż 39% pożyczkobiorców. Z kolei 30% respondentów przyznaje się do spłacania w ten sposób zaciągniętych wcześniej zobowiązań, co może świadczyć o problemach pewnej grupy konsumentów, którzy starają się poradzić sobie z rosnącym zadłużeniem. Warto także zauważyć, że aż 29% ankietowanych wydaje pożyczone pieniądze na stałe opłaty, a 27% – na dobra trwałego użytku.

 

Wyjazdy i inwestycje

A jak wygląda finansowanie wycieczek zagranicznych i egzotycznych wczasów? Przyznaje się do tego niewielka grupa ankietowanych – jedynie 8%. Polacy przeznaczają środki z pożyczek także na kształcenie dzieci oraz zabezpieczenie ich przyszłości, a niewielka grupa inwestuje we własną działalność gospodarczą czy papiery wartościowe – odpowiednio 2% i 1% respondentów.

 

Z raportów firm zajmujących się monitowaniem rynku pożyczkowego wynika, że sektor ten z roku na rok coraz bardziej się powiększa, a podmioty oferujące gotówkę na dowolny cel kuszą konsumentów atrakcyjnymi promocjami czy nieoprocentowaną pożyczką dla nowych klientów. Dużą popularnością cieszy się między innymi firma Monedo Now, która rozkłada zobowiązanie na dogodne raty. Chcesz dowiedzieć się więcej o dostępnej ofercie? Już teraz wejdź na stronę https://pozyczkowy-portal.pl/opinie-o-pozyczkach/Monedo-Now/ i zapoznaj się z doświadczeniami innych klientów.