aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. via lh

W restauracji podobnie jak w domu – liczy się wystrój. Aby lokal zachęcał do odwiedzin, warto zadbać o nie tylko o bogate menu, ale także o atmosferę panującą w środku. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na meble, gdyż z nimi bezpośredni kontakt mają nasi klienci. Warto zadbać, by były one zarówno wygodne, jak i efektowne. Gdzie szukać inspiracji i jak znaleźć idealne krzesła do naszej restauracji? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!


Krzesła do restauracji – postaw na wygodę

Krzesło to mebel, który towarzyszy nam w wielu dziedzinach codziennego życia. Krzeseł używamy do pracy, spożywania posiłków, rozrywki, relaksu i wielu innych codziennych czynności, Nic więc dziwnego, że chcemy otaczać się krzesłami, które jednocześnie są ładne i wygodne. Nie inaczej jest w przypadku mebli restauracyjnych. Siedząc przy stoliku w naszej ulubionej knajpce, doceniamy nie tylko smak potraw, ale również komfort, jaki daje nam odpowiednio dobrany mebel. Podstawową zasadą, jeśli chodzi o funkcjonalność krzesła, jest dopasowanie go do stolika. Zbyt niskie lub zbyt wysokie w znacznym stopniu utrudni spożywanie posiłku i sprawi, że będziemy czuć się niekomfortowo. Właśnie dlatego warto wybierać kompletne zestawy, składające się z krzeseł i dopasowanych do nich stolików. Pozwoli to osiągnąć zamierzony efekt nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale także estetycznym.

Stylowo i oryginalnie

Kompletując wyposażenie baru, restauracji, knajpy lub innego lokalu gastronomicznego, warto postawić na spójność i zadbać, by wszystkie elementy wystroju, ale także muzyka, naczynia, sztućce i dekoracje, umiejętnie nawiązywały do tematyki lokalu. Jeśli marzy nam się bistro w prowansalskim stylu lub włoska pizzeria z prawdziwego zdarzenia, warto wybrać takie meble do restauracji, które swoją konstrukcją i designem umiejętnie nawiążą do koncepcji lokalu. Mebli restauracyjnych warto szukać u uznanych i cenionych producentów, jak np. Meble Radomsko, z uwagi na atrakcyjne ceny oraz szeroki wybór dostępnych modeli.

Estetyczne, ale solidne

Nie zapominajmy również o tym, że meble barowe powinny być także mocne i solidne, z uwagi na częste użytkowanie. Niejednokrotnie krzesła w barze są przestawiane, siadają na nich osoby o różnych warunkach fizycznych, niestety, nie każdy traktuje meble restauracyjne w należyty sposób. Warto więc, przy wyborze krzeseł barowych uwzględnić nie tylko ich estetykę i wygodę, ale także wytrzymałość, aby nie narażać się na koszty ich częstej wymiany.