aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. via wpProjekty, wzory, łączenia i kontrasty. To wszystko można spotkać na międzynarodowych targach i festiwalach organizowanych w celu inspiracji i promocji. Takie eventy odbywają się corocznie w kliku miejscach na świecie. W tym artykule przyjrzymy się dwóm ważnym wydarzeniom: London Design Festival oraz Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury (BUDMA) w Poznaniu.

London Design Festival jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń światowego designu. Odbywa się nieprzerwanie od 14 lat. Od 2003 roku coraz bardziej poszerza program oraz zasięg wpływów. Mimo, że podobne inicjatywy mają miejsce na całym świecie według New York Times w 2012 roku to Londyn przodował w czołówce światowej stolicy designu.

Spotkanie pomaga w poszerzeniu rozumienia projektowania i sztuki oraz zgłębiania inspirujących projektów w świetnym wydaniu. Na wydarzenie składa się setki eksponatów, mnóstwo mniejszych eventów a to wszystko w kilkudziesięciu lokalizacjach naraz. Najbliższy taki Festiwal zagości w Londynie z powrotem od 15 do 23 września 2018 roku.

Gotowe projekty domów na targach Budma 2018

Jednak już na początku roku, przed nami kolejne ważne wydarzenie w branży - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury (BUDMA) w Poznaniu. BUDMA wszystkim zorientowanym kojarzy się jednoznacznie. Dobra organizacja, wysoki poziom merytoryczny spotkań oraz duże możliwości nawiązania kontaktów, bycia zauważonym oraz miejsce inspiracji. Do Poznania zjeżdżają wtedy architekci, producenci. Prezentowane są nowoczesne technologie oraz materiały budowlane. Inwestorzy, wykonawcy i handlowcy z całej Europy biorą udział w targach poznańskich.

Podczas tych 4 dni targów w Poznaniu, ogłasza się i eksponuje branżowe premiery. Bogata oferta produktowa ale również technologiczna i usługowa przyciąga ponad 800 międzynarodowych wystawców. To możliwość nawiązania współpracy i wymiany doświadczeń. Z kolei dla innych to szansa udziału w prestiżowych konkursach lub wystawach.

Pod koniec stycznia na targach odbędzie się wystawa zatytułowana 1m/ARCH. W tym wyjątkowym punkcie programu będzie uczestniczyć ponad 100 pracowni architektonicznych oraz biur opracowujących gotowe projekty domów. Organizatorzy ujawniają, że „wystawa 1m/ARCH zbudowana będzie z modułów przestrzennych opartych na planie krzyża 2X2 m i wysokości 2 m (1 moduł przeznaczony na 4 pracownie) wykonanych z płyt gr. 16 i 18 mm. Pomiędzy modułami rozplanowane zostaną miejsca do prowadzenia rozmów, wyposażone w siedziska, jak również miejsca na ekspozycję materiałów informacyjnych.”.

BUDMA to okazja do podjęcia trudnych, branżowych tematów na forum międzynarodowym. Katalog wystawców na rok 2018 jest już dostępny. Najbliższe takie wydarzenie odbędzie się w dniach 30 stycznia – 2 lutego 2018 roku.

Artykuł opracowany we współpracy z serwisem Dominanta.