aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. via wp

Sypialnia jest pomieszczeniem, które pełni jedną z najważniejszych ról w naszym domu – zapewnia nam wypoczynek po ciężkim dniu.
W związku z tym przy jej aranżacji powinniśmy poświęcić bardzo dużo uwagi i zadbać by panujący tam wystrój sprzyjał relaksacji.

Tak więc, jeśli zależy nam na tym, by sypialnia była miejscem nadzwyczaj komfortowym, praktycznym a przy tym zachęcającym do relaksu, należy zadbać, by znalazły się w niej odpowiednie meble do sypialni.
Wygodne łóżko, szafka nocna, a jeśli istnieje taka możliwość to także komoda i szafa. Wcześniej jednak, należy dopasować ilość mebli do rozmiarów pomieszczenia. Nie chcemy przecież, by sypialnia straciła na funkcjonalności – tu liczy się uporządkowana przestrzeń.

fot. via wp

 

Wygodne łóżko to podstawa dobrego wypoczynku

Punktem centralnym każdej aranżacji sypialni jest łóżko. Może ono być wyposażone w szufladę na pościel lub pojemnik, może mieć ramę z drewna lub być w całości tapicerowane. Jednak najważniejszym jego elementem pozostaje komfortowy materac, który dopasowujemy indywidualnie do własnych potrzeb i preferencji.

Stolik nocny – niezbędnik sypialniany

W panujących od wielu lat aranżacjach sypialni, przyjęło się, że obok łóżka powinien stać stolik nocny, na którym można ustawić lampę oraz inne podręczne drobiazgi.
Tak, to prawda, jest on niezwykle przydatny, zwłaszcza w przypadku osób czytających przed snem.
Ważne jednak, aby dopasować stolik do wielkości pomieszczenia i stylu, w jakim została urządzona cała sypialnia.

 

Komoda - Niezbędny dodatek?

O tak! Nikt nie zaprzeczy słowom, że komoda to przydatny mebel. Ona z całą pewnością doskonale wpasuje do wystroju każdej sypialni.
Wygląda efektownie, a wręcz zdumiewająco, gdy na jej blacie ustawimy świeże kwiaty lub stylowe dekoracje.
Komody doskonale wypełniają wolną przestrzeń w sypialni, a dodatkowo może zostać wykorzystana do przechowywania ubrań lub podręcznych przedmiotów.


A co z szafą?

Jeśli niestety, nie jesteśmy posiadaczami osobnego pomieszczenia wydzielonego na osobną garderobę, to często, w naszych sypialniach zmuszona jest gościć szafa - przesuwna lub otwierana klasycznie.
Osoby posiadające niewielkie wnętrza powinny wybierać modele z drzwiami przesuwnymi, bo niezależnie od odległości, jaka dzieli szafę od innych sprzętów, będziemy mogli swobodnie z niej korzystać.
Szafa otwierana klasycznie potrzebuje więcej przestrzeni, co za tym idzie - jest odpowiednia dla pomieszczeń nieco większych.