aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. via lh

Pościel kupuje się zwykle raz na kilka lat. Na zakupie nie powinno się oszczędzać, gdyż od jakości poszewek na poduszki i kołdrę zależy komfort użytkowania kompletu. Czy pościel z kory jest odpowiednim wyborem?

 

Naturalna i praktyczna

Wybór pościeli z kory jest odpowiedni dla wszystkich osób, które cenią naturalność i praktyczność. Popularna kora jest wykonana z bawełny, dzięki czemu można prać ją w wysokiej temperaturze bez obaw o jej zniszczenie. Bez trudu usuwa się z niej roztocza, pot i zanieczyszczenia, dzięki czemu mogą z niej korzystać alergicy. Komplety z kory są odpowiednie również dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które są narażone na kontakt z wieloma chorobami zakaźnymi – w razie zachorowania, pościel z kory można wyprać w 90 stopniach i wyprasować, by zabić bakterie, pasożyty lub larwy owadów.

Bawełna jest przewiewna, co znacząco poprawia komfort snu. Pościel z kory bawełnianej ułatwia odprowadzanie wilgoci – ciało mniej się poci, a śpiąca pod nią osoba budzi się rano wypoczęta i zrelaksowana. Odprowadzanie wilgoci jest ważne również w czasie choroby, gdy chory leży w łóżku i poci się z powodu gorączki.

Pościel dla leniwych?

O pościeli z kory często mówi się, że jest to wybór dla osób leniwych. Pościel bawełniana gładka wymaga prasowania, by mieć ładny wygląd, natomiast kora posiada fakturę przypominającą gofra. Dzięki niej zagniecenia są niewidoczne nawet po wyjęciu kompletu z pralki. Ponadto kora nie wymaga szczególnej pielęgnacji – można prać ją w zwykłej pralce automatycznej, przy użyciu dowolnego proszku do prania, żelu lub kapsułek. Zabrudzenia z kory można usunąć również za pomocą ekologicznych środków piorących, na przykład orzechów.

Ciepła w zimie i chłodna w lecie

Ogromnym atutem pościeli z kory jest fakt, iż jest ona ciepła w zimie i chłodna w lecie – tym samym, można użytkować ją przez cały rok. Bawełna zimą chroni przed nadmiernym poceniem się, jednocześnie ułatwiając utrzymanie stałej temperatury ciała. W lecie jest natomiast na tyle przewiewna, że ułatwia zasypianie i zwiększa komfort snu nawet w czasie gorących nocy.

Dla ceniących uniwersalność

Jak widać, komplety pościeli z kory są idealne dla osób ceniących uniwersalne rozwiązania. Poszewki z niej wykonane sprawdzą się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, bez względu na porę roku. Pościel tego typu jest również mało problematyczna w użytkowaniu, a w przypadku silnego zaplamienia – bez trudu można ją doprać w wysokiej temperaturze, używając odplamiacza.