aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Malownicze wybrzeże Krety co roku przyciąga tysiące turystów z całego świata. Jest tu tak dużo zabytków i atrakcji, że ciężko wybrać najważniejsze z nich. My jednak ułatwimy Wam to zadanie aby, będąc już na miejscu, było Wam łatwiej odwiedzić najwspanialsze z nich.

 

Pałac Minojski w Knossos
Większość z nas słyszała o tym wyjątkowym miejscu na lekcjach historii. Pałac jest obiektem wzniesionym w czasach starożytnej Grecji, w okresie od 2000 do 1400 r. p.n.e. To właśnie w tym miejscu mitologiczna Ariadna pozostawiła nić, aby łatwiej było wydostać się z labiryntu.

Partenon ku czci Ateny
Jedna z najsłynniejszych świątyń, których nie sposób nie zwiedzić, będąc w Grecji. Partenon starożytni budowniczowie wznieśli ku czci bogini mądrości Ateny Partenos, opiekunki miasta. Jest jednym z najświetniejszych przykładów porządku jońskiego w architekturze. Choć dziś ciężko to sobie wyobrazić, Partenon był pokryty drewnianym dachem.

Poznaj najważniejsze zabytki Grecji i odkryj europejską tożsamość kulturową
Miłośników historii nie może ominąć wizyta w Narodowym Muzeum Archeologicznym, szczególnie że Grecja była terenem niesamowitych odkryć śladów przeszłości. Nie zabraknie też odrobiny wspinaczki na mityczne już wzgórze i siedzibę greckich bogów – Olimp. Wart uwagi jest też grób Agamemnona czy teatr w Epidauros z 330 r. p.n.e. na uwagę zasługuje też świątynia Hefajstosa i Ateny z V w. p.n.e.

Kreta – miejsce, z którym nie zechcesz się rozstawać
Kreta to przepiękna wyspa, położona w basenie Morza Śródziemnego. To na niej właśnie odkryto najstarsze ślady przodków człowieka. Jej skarby w postaci niesamowitych zabytków i ludzi przybliżają nas do zrozumienia starożytnej historii starego kontynentu i są punktem obowiązkowym na mapie każdego, kto uważa się za człowieka znającego kulturę i dziedzictwo Europy. Więcej szczegółów na temat wycieczki na Kretę można znaleźć tutaj: http://www.tui.pl/wypoczynek/grecja/kreta.

Souvlaki, tzaziki i feta. Poznaj Grecję od kuchni
Warte spróbowania są tu również lokalne przysmaki – doskonałej jakości oliwa, pyszny grecki ser czy wino. Pyszności warto tu poszukiwać na targach i w restauracjach. Dla miłośników przekąsek godne polecenia jest Souvlaki – pita z mięsem, cebulą, pomidorami i sosem tzaziki w środku. Nie można również zapomnieć o fecie czy sałatce greckiej – ich oryginalne greckie wersje biją na głowę te, które można zjeść w Polsce.

Atrakcyjna oferta wyjazdu na Kretę jest dostępna na stronie biura podróży „Tui” pod tym linkiem: https://www.tui.pl/wypoczynek/grecja/kreta/oferty-all-inclusive.