aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu Sylwester Baćko - kandydat do Sejmiku - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL Izabela Górecka - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Violetta Majak - materiał sfinansowany przez KW Dialog Dariusz Kurowski - materiał wyborczy KWW Razem KG Aleksandra Krawczyk - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Ewa Kocemba - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Bożena Kończak - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska materiał sfinansowany ze środków KWW Ogniwo Tomasza Kulona materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog Arkadiusz Dybiec - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Andrzej Pawlukiewicz - materiał sfinansowany przez KWW Porozumienie Wyborcze Grzegorz Rozwadowski - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Urszula Machaj - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Joanna Cebula - kandydatka do rady powiatu - materiał sfinansowany przez KWW Nowoczesna Gmina 2023 Franciszek Walka - materiał sfinansowany przez KWW Razem KG Zenon Król - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska 19 Tomasz Baćko - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL
fot. via lh

Utrata pracy, problemy zdrowotne czy narodziny dziecka – każdy z tych momentów zmienia naszą dotychczasową sytuację życiową i wpływa na stan finansów domowych. Aby spać spokojniej, dobrze jest zadbać o nadwyżki pieniędzy. Nawet nieduże, lecz regularne oszczędności mogą po kilkunastu miesiącach dać kilkaset lub kilka tysięcy dodatkowych złotych, które sprawdzą się w niedalekiej lub tej bardziej odległej przyszłości.

 

Prawdy, o których nie każdy pamięta. Dlaczego warto oszczędzać pieniądze?
Oszczędzanie pieniędzy to świetny sposób na zbudowanie poczucia bezpieczeństwa i ograniczenie lęków związanych z przyszłością. Pieniądze odłożone na czarną godzinę powinien mieć każdy, a już szczególnie osoby powiększające rodzinę. Zdarzenie losowe, poważna choroba pozbawiająca pracy, nagłe wydatki – to potrafi zrujnować domowy budżet.
Oszczędności powinny mieć też osoby rezygnujące z etatu i zakładające własną firmę. Świeżo upieczeni przedsiębiorcy muszą pamiętać, że przejście na własny rachunek wiąże się z wieloma wydatkami i – przynajmniej przez pierwsze miesiące – z brakiem pewności co do stałych dochodów na określonym poziomie.

Jak znaleźć najlepsze konto bankowe na rynku?
Konta oszczędnościowe dostępne w popularnych bankach różnią się od siebie stopą oprocentowania i tabelami opłat. Z perspektywy klienta, najlepsze konto do odkładania pieniędzy to oczywiście takie, które ma jak najwyższą stopę procentową. Istotne jest również to, ile kosztuje nas prowadzenie konta i czy przelewy są płatne. W większości banków jeden przelew w miesiącu jest zwykle bezpłatny, za kolejne już trzeba natomiast zapłacić. Ważną kwestią jest również ta, czy w przypadku przedwczesnej wypłaty oszczędności bank uniemożliwi nam wypłatę odsetek, a być może nawet i obłoży nas karą umowną. Zakładając konto oszczędnościowe należy także wziąć pod uwagę czas, po którym zaczną być naliczane odsetki. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto przyjrzeć się aktualnemu rankingowi kont oszczędnościowych i porównać ofertę.
Poszukując konta na dobrych warunkach, warto zajrzeć na stronę Financer.com Polska.

Stała czy zmienna stopa oprocentowania? Co wybrać na początek?
Rachunek oszczędnościowy może być oprocentowany na jeden ze sposobów – stały lub zmienny. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla osób wchodzących dopiero na drogę oszczędzania jest wybór stałej stopy, która – choć niewielka – jest stabilna. Natomiast zmienne oprocentowanie, jaka sama nazwa wskazuje, jest ruchome i ulega wahaniom na skutek zawirowań na rynku i wzrostowi czy zahamowaniom procesów gospodarczych w kraju.