aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu Sylwester Baćko - kandydat do Sejmiku - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL Izabela Górecka - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Violetta Majak - materiał sfinansowany przez KW Dialog Dariusz Kurowski - materiał wyborczy KWW Razem KG Aleksandra Krawczyk - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Ewa Kocemba - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Bożena Kończak - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska materiał sfinansowany ze środków KWW Ogniwo Tomasza Kulona materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog Arkadiusz Dybiec - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Andrzej Pawlukiewicz - materiał sfinansowany przez KWW Porozumienie Wyborcze Grzegorz Rozwadowski - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Urszula Machaj - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Joanna Cebula - kandydatka do rady powiatu - materiał sfinansowany przez KWW Nowoczesna Gmina 2023 Franciszek Walka - materiał sfinansowany przez KWW Razem KG Zenon Król - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska 19 Tomasz Baćko - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL
fot. via wp

W dzisiejszych czasach praktycznie nie ma możliwości, żeby nie mieć konta bankowego. Wiele płatności przeprowadzanych jest bezgotówkowo. Bardzo mała liczba pracodawców zgadza się na wypłacanie wynagrodzenie w gotówce – tzn. „do ręki” – zamiast tego preferując przelewy. Nierzadką też jest sytuacja, w której znajomy pożycza ci pieniądze i stwierdza, że oddasz mu potem przelewem. Niby nic nadzwyczajnego, ale bez konta osobistego tego nie zrobisz!

Skoro już wiadomo, że konto bankowe bezapelacyjnie jest potrzebne, zostaje jeszcze jego wybór. Warto przy tym przeanalizować specyfikacje rachunków oferowanych w różnych bankach. Jeśli jednak nie wiesz, na co szczególnie należy zwrócić uwagę, by cieszyć się jak największym komfortem korzystania z konta bankowego, przed tobą lista najważniejszych cech, o których musisz pomyśleć przed finalną decyzją!

Koszty prowadzenia konta

Skoro już mowa o pieniądzach, nikt nie jest zbyt skory do wydawania na rzeczy, na które nie mają ochotę. Nie zawsze mamy taką możliwość – trzeba przecież zapłacić rachunki czy wydać pieniądze na niespodziewane wypadki (kto nigdy nie dostał mandatu, niech pierwszy rzuci kamieniem), ale co z resztą – np. po co płacić za konto osobiste, skoro nie jest to wcale potrzebne!

Wiele banków ma w ofercie rachunki o bardzo korzystnych warunkach, których koszt prowadzenia jest bezpłatny. Rozszerzmy jednak „koszt prowadzenia konta” o także inne aktywności, które wykonujemy bardzo często z wykorzystaniem konta bankowego.

Warto zwrócić uwagę na to, czy pobierana jest opłata za wykonywanie przelewów. Bardzo często przelewy są bezpłatne, ale mogą pojawić się wyjątki, jak np. w przypadku zlecania przelewu w placówce banku, za co zdarza się, że pobierana jest prowizja.

Trzeba też spojrzeć na koszty dołączonej karty debetowej. Dobrze byłoby, gdyby za posiadanie jej także nie było trzeba płacić.

Warunki stawiane przez bank

Jednak wcale nie wygląda to tak kolorowo – o ile w tabelce wskazującej koszty za wszystkie usługi związane z kontem osobistym, pod „prowadzeniem konta” znajdzie się okrągłe „0 zł”, w rzeczywistości może okazać się, że nic nie jest za darmo. Banki bardzo często wyznaczają różnego rodzaju warunki, które należy spełnić, by nic nie płacić za korzystanie z konta.

Może to brzmieć przerażająco, ale tak naprawdę nie jest to takie straszne – przeważnie warunki bardzo łatwo spełnić. Bardzo dużo zależy od tego, w jaki sposób korzystamy z naszego konta osobistego i karty debetowej.

Porównując rachunki w różnych bankach, warto sprawdzić, co jest oczekiwane, by prowadzenie konta było za darmo.

Koszty za dodatkowe usługi

Choć nie korzystamy z nich za często, warto mieć je na uwadze, by w przyszłości nie przepłacić np. za wyciąg w wersji papierowej. Warto także zainteresować się ceną przesyłania informacji SMS o wpływach środków na konto, jeśli zamierzamy włączyć tę usługę.

Dostęp do konta i pieniędzy

Jeśli mamy zarządzać swoimi funduszami z poziomu konta bankowego, bardzo ważny jest dostęp i łatwość dostępu do nich.

Warto zainteresować się, jak wygląda obsługa klienta w placówkach stacjonarnych. Jeśli będziemy zmuszeni pójść tam i załatwiać formalności twarzą w twarz, dobrze by było zostać tam odpowiednio dobrze potraktowanym. Z pewnością nie chcemy zagrzać tam długo miejsca, by jak najszybciej wrócić do swoich spraw.

Kolejną rzeczą jest aplikacja mobilna – czy bank dysponuje spersonalizowanym dla klientów banku programem, którym będzie można z łatwością korzystać z konta osobistego. Aplikacja musi być dobrze zoptymalizowana, by szybko działała, i intuicyjna, by nie trzeba było długo szukać potrzebnych nam funkcji. Dobrym znakiem jest też możliwość załatwiania różnych formalności czy nawet zakup nowych produktów bankowych z poziomu telefonu.

Promocje

Wiele banków oferuje różne bonusy za korzystanie z ich konta. Spełniając niezbyt wygórowane warunki, może otrzymać różne rabaty, zniżki czy nawet pieniądze, które będzie można wykorzystać w dowolnym celu! Jedno z kont osobistych Banku Zachodniego WBK oferuje bonus w postaci zwrotu 1% za płatności rachunków! Więcej informacji na stronie https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-osobiste-wybierz-konto-osobiste-na-miare-potrzeb-bz-wbk.html