aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

x x 3 4 5 6 7 8 9 x x 12 13 14 15 16 17 18 19 20
fot. lh

Wykupienie polisy czy to w życiu prywatnym, czy też zawodowym lub firmowym nie jest obowiązkowe i zazwyczaj myślimy o nim w momencie, kiedy już coś się zdarzyło. Warto jednak poświęcić chwilę i zastanowić się nad tym, czy nie potrzebujemy pomocy w razie nieszczęśliwego wypadku, jak szybko jesteśmy w stanie wznowić działalność czy też wypłacić wynagrodzenia. Poza tym, czy możemy pozwolić sobie na straty, które wynikają na przykład z roszczeń klientów. W takich właśnie sytuacjach przydaje się polisa, a im branża w której funkcjonujemy jest bardziej podatna na wszelkiego rodzaju nieszczęśliwe zdarzenia, tym rzetelniej powinniśmy do tematu podejść. Oprócz strat materialnych wypadki wiążą się często z utrata wiarygodności i płynności finansowej, warto więc mieć pomoc, która pomoże stanąć na nogi.


Warsztat pod lupą
Warsztat samochodowy już niemalże z samej idei narażony jest na duże ryzyko szkód. Przechowywane materiały łatwopalne, drogie specjalistyczne urządzenia, zagrożenie dla pracowników oraz mienie klientów, za które odpowiadamy, to potencjalne źródła ryzyka. Nie mówiąc już oczywiście o klęskach żywiołowych czy też zwykłej kradzieży z włamaniem. Odpowiednia polisa https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance/ pomoże nie tylko odzyskać utracony majątek, ale również zabezpieczy roszczenia klientów lub pracowników.
Warto poza ubezpieczeniem lokalu i sprzętu, którego składka jest wyliczana na podstawie wartości, koniecznie pomyśleć o polisie OC. To ona zabezpiecza właściciela w momencie, gdy klient będzie miał wypadek w warsztacie lub poprzez nieumyślne działanie lub nieszczęśliwe zdarzenie dojdzie do uszkodzenia pojazdu, który naprawialiśmy. A o to nietrudno w trackie na przykład nawet prozaicznej zmiany opon lub jazdy próbnej. Polisa OC pozwoli bardzo szybko naprawić szkody, a tym samym nie stracić zaufania klienta. Ten rodzaj ubezpieczenia zadziała również, gdy klient będzie niezadowolony z jakości wykonanych przez nas usług. Warto pamiętać, że polisa OC jest wyceniana na podstawie dochodu firmy, a są nią objęci pracownicy.
Dodatkowe możliwości
W tym momencie warto wspomnieć o tym, że dobrze jest, gdy właściciel sam siebie również obejmie tego typu polisą. W przypadku roszczeń pracowników, jeśli doszło do wypadku z winy pracodawcy, polisa pokryje te zobowiązania.
Poza tym dobrze jest pomyśleć o dodatkowych pakietach. Ubezpieczenie All risk gwarantuje, że w przypadku problemów ubezpieczyciel zapewni środki na wypłaty pracownicze oraz na przykład spłatę kredytu. A to pomoże nam szybko stanąć na nogi.