aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. via wp

Czy wystarczy jedna kalkulacja ubezpieczenia nieruchomości, aby otrzymać nawet 20 produktów polisowych w różnym zakresie i wysokości składki? Okazuje się tak, wystarczy tylko uzupełnić krótki formularz i wygenerować wyniki porównania. Zajmie to nie więcej jak kilka minut.

 

Z porównywarki ubezpieczeń dla domu czy mieszkania można skorzystać na stronie www.ubezpieczeniemieszkania.pl lub innych serwisach poświęconych branży polisowej. Warto pamiętać, że kalkulacja składki jest za każdym razem bezpłatna, nie wymaga rejestracji ani nie zobowiązuje do kupna ubezpieczenia majątkowego. Na czym dokładnie polega wyjątkowość tego narzędzia?

Internet ułatwia zakup ubezpieczenia

W dobie rozwoju nowych technologii po prostu nie wypada nie zaznaczyć swojej obecności online. Wiedzą o tym indywidualni użytkownicy sieci, małe firmy, jak i duże korporacje oferujące sprzedaż produktów bądź usług.

Aby w lepszy i skuteczniejszy sposób trafić do nowych klientów, którzy również są online, wiele branż już dawno przeniosła się do Internetu, a w przypadku ubezpieczeń zachowana jest obecnie sprzedaż stacjonarna, jak i wirtualna. Szczegły dotyczące polis czy towarzystw można zaleźć w oddziałach czy w serwisie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/ubezpieczalnia/pzu.

Przewagą Internetu jest błyskawiczna dostępność informacji oraz umożliwianie korzystania z nowoczesnych narzędzi. Takim narzędziem jest kalkulator ubezpieczeń, za pomocą którego właściciel czy lokator nieruchomości może stać się posiadaczem dopasowanej, a przede wszystkim taniej polisy.

Jak działa porównywarka ubezpieczeń?

Kalkulator czy porównywarka (oba te pojęcia bywają używane zamiennie). Zasada działania kalkulatora jest bardzo prosta. Po wpisaniu danych do integralnego formularza na temat poszukiwanej polisy domu, mieszkania czy budynku w budowie narzędzie pobiera z baz firm ubezpieczeniowych szczegóły dotyczące oferty, która interesuje zainteresowanego ubezpieczeniem.

Formularz składa się z kilku części wyświetlonych na jednej stronie i obejmuje:

  • przedmiot ubezpieczenia,
  • dane podstawowe polisy,
  • dane adresowe nieruchomości,
  • historię ubezpieczenia,
  • zakres ubezpieczenia.

Dla wygody użytkowników istnieje możliwość zapisania szczegółów kalkulacji. W tym celu należy na końcu wyliczenia wpisać adres e-mail, na który zostanie przesyłany bezpośredni link. Dzięki temu w przyszłości informacje z formularza można edytować lub zdecydować się na zakup ubezpieczenia w wybranym wariancie.

Warianty do wyboru, czyli typy ochrony są 4 – w każdym z nich kalkulator jest w stanie przesłać do 5 ofert ułożonych według wysokości składki płatnej za 12 miesięcy z góry. Daje to w sumie do 20 ofert przy jednorazowym skorzystaniu z porównywarki, przez co potencjalny klient towarzystwa ubezpieczeniowego ma swobodę wyboru i dopasowania produktu pod kątem liczby umów dodatkowych (np. kradzież z włamaniem, OC w życiu prywatnym), sum ubezpieczenia (najwyższe są w wariancie XL) czy zniżek oferowanych cyklicznie przez wybrane firmy ubezpieczeniowe.