aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu Sylwester Baćko - kandydat do Sejmiku - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL Izabela Górecka - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Violetta Majak - materiał sfinansowany przez KW Dialog Dariusz Kurowski - materiał wyborczy KWW Razem KG Aleksandra Krawczyk - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Ewa Kocemba - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Bożena Kończak - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska materiał sfinansowany ze środków KWW Ogniwo Tomasza Kulona materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog Arkadiusz Dybiec - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Andrzej Pawlukiewicz - materiał sfinansowany przez KWW Porozumienie Wyborcze Grzegorz Rozwadowski - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Urszula Machaj - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Joanna Cebula - kandydatka do rady powiatu - materiał sfinansowany przez KWW Nowoczesna Gmina 2023 Franciszek Walka - materiał sfinansowany przez KWW Razem KG Zenon Król - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska 19 Tomasz Baćko - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL

fot. via LH

Kupno zegarka szwajcarskiego jest marzeniem wielu kobiet i mężczyzn. Doskonale działający, elegancki i niezawodny model jednego z najsłynniejszych producentów jest synonimem luksusu i prestiżu. Co zrobić, by ustrzec się przed zakupem falsyfikatu?

 

Falsyfikaty zegarków na polskim rynku

Falsyfikaty zegarków szwajcarskich na polskim rynku są dość rzadko spotykane. Być może zbyt mały popyt na dobra luksusowe sprawia, że większość falsyfikatów trafia na rynki Europy Zachodniej oraz do Stanów Zjednoczonych. W Polsce najczęściej można trafić na falsyfikaty marek Rolex, Omega czy Rado, pozostałe marki rzadko są fałszowane. Przykładowo, niemalże niespotykane są fałszowane modele marki Tissot, której zegarki można znaleźć na http://www.zegarmistrz.com/Zegarki_Tissot-k30-0--.html.

Rozróżnienie falsyfikatu jest dla laika zbyt trudne, dlatego jeżeli nie ma się pewności, czy chce się nabyć zegarek oryginalny, warto poszukać porady u zegarmistrza. Zegarmistrz nie tylko przyjrzy się zegarkowi z zewnątrz – może również zajrzeć do jego wnętrza. Dzięki temu fachowiec zauważy, że we wnętrzu modelu zamontowano niskiej jakości mechanizm lub dostrzeże, iż koperta zegarka została wykonana z innego materiału niż w oryginale.

Gdzie szukać porady zegarmistrza?

Jeżeli nie ma się pewności co do oryginalności wybranego zegarka, powinno się udać do zegarmistrza, który zajmuje się naprawą modeli szwajcarskich marek. Zegarmistrze, którzy na co dzień naprawiają jedynie niskiej jakości zegarki, mogą nie mieć wiedzy niezbędnej do rozróżnienia nieoryginalnych mechanizmy czy podrobionych kopert. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że niekiedy na rynek trafiają tak zwane składaki. Są to falsyfikaty, które częściowo składają się z części pochodzących z oryginalnego zegarka. Pozostałe elementy są natomiast fałszywe. Z tego powodu niedoświadczony zegarmistrz może zasugerować się obecnością części oryginalnych elementów i zrezygnować z dokładnego przyjrzenia się reszcie zegarka.

W Internecie czy w sklepie?

Kupowanie szwajcarskich zegarków w Internecie budzi spore obawy związane z oryginalnością oferowanych produktów. Niemniej, w sklepach internetowych znanych marek dostępne są jedynie oryginalne produkty. Prawo zabrania sprzedaży podróbek i falsyfikatów bez informowania klientów o jakości zegarków. Stąd renomowane sklepy online nie pozwalają sobie na utratę zaufania nabywców, dbając o jakość i oryginalność wszystkich produktów, jakie znajdują się w ich stałej ofercie.