aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot via LH

Rozpoczynasz nową działalność i nie wiesz w jaki sposób zyskać przychylność społeczeństwa? Wchodzisz na rynek z nowym produktem i zastanawiasz się, jak najlepiej zaprezentować go światu? Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku nie obejdzie się bez solidnej promocji, dzięki której Twoi odbiorcy dowiedzą się co ciekawego masz im do zaoferowania i w jakiej cenie. Zdaniem niektórych papierowa forma reklamy nie jest już tak skuteczna jak kiedyś. Czy aby na pewno warto jednak wszystkie swoje działania przenieść np. do sieci?

 

Ulotki – jak z nich korzystać?

Faktem jest, że nie wszystkie przedsiębiorstwa wykorzystują ulotki w odpowiedni sposób. Nie wystarczy przecież stworzyć nieatrakcyjnej dla oka grafiki, opatrzonej wypisanymi od pauz usługami, jakie mamy do zaoferowania, żeby zainteresować potencjalnego klienta. Zarówno forma jak i treść ulotki są niezwykle ważne. Dobrze jest wymyślić chwytliwe hasło reklamowe, które od razu zapadnie w pamięć osobie, która je choć raz przeczyta. Trzeba liczyć się z tym, że rozdając ulotki na ulicy, odbiorcy mogą bardzo szybko się ich pozbyć, dlatego na tym stosunkowo niewielkim skrawku papieru musi znaleźć się minimum informacji opatrzone interesującym logo lub idące w parze z charakterystycznymi kolorami, dzięki którym ulotka będzie miała szansę zostać zauważoną na tle innych, niczym nie różniących się od siebie reklam. Dodatkowo trzeba pamiętać, że ulotka powinna być dedykowana konkretnej grupie wiekowej i przede wszystkim osobom do niej zaliczającym się wręczana.

Dodatek do ulotki

Dobrym pomysłem jest także dołączenie do ulotki niewielkiego gadżetu, który przyciągnie uwagę odbiorcy. Powiedz sam, kto z nas nie lubi darmowych produktów reklamowych, jakie są nam od czasu do czasu wręczane? Każdy lubi dostać coś za darmo. Tanie gadżety reklamowe to dobry sposób na skuteczną reklamę. Co może stać się takim gadżetem promocyjnym, z którego z pewnością ucieszą się obdarowywani ludzie? Może to być długopis, ołówek, breloczek do kluczy lub smycz na telefon. Ostatnimi czasy modne stały się także torby ekologiczne, z których można korzystać na wiele różnych sposobów, np. zawsze mieć przy sobie i pakować do nich swoje zakupy. Dobrze jest opatrzyć wybrany gadżet promocyjny logo i nazwą firmy, dzięki której przyszły właściciel upominku już zawsze będzie pamiętał o istnieniu naszej firmy i w każdej chwili z łatwością zapozna się z aktualną ofertą.