Print
fot. via lh

Prowadzenie biznesu nie jest łatwym kawałkiem chleba bez względu na to, czy chcemy osiągnąć sukces stacjonarnie czy w sieci. W internecie wręcz roi się od sklepów, które cieszą się mniejszym lub większym zainteresowaniem. PrestaShop to jedna z najczęściej wybieranych platform sklepowych, na której można od podstaw postawić sklep. Chcesz zacząć działalność internetową? Sprawdź, jakich błędów nie możesz popełnić.

 


Nie powielaj schematów

Przedsiębiorcy prześcigają się w pomysłach na to co sprzedawać i jak sprzedawać. Jeśli nie masz podstaw solidnego pomysłu na to, jak zaskoczyć internautów to omijaj branżę e-commerce szerokim łukiem, w przeciwnym razie spróbuj i przekonaj się, czy Twoja idea ma rację bytu.

Jednego możesz być pewien – internauci wiele widzieli. Pomysły, które nie przypadły im do gustu z miejsca odrzucili. Były też takie, które od razu skradły ich serca, jednak powielane nie cieszyły się przychylnością odbiorców.

Chcesz zdobyć popularność w sieci? Musisz wymyślić coś, czego jeszcze nie ma. Usiądź przed komputerem i poświęć trochę wolnego czasu na buszowanie w sieci. Przekonaj się, które sklepy internetowe są oblegane, a z których nikt nie korzysta. Masz koncepcje tego, jak powinien wyglądać sklep, który ma szansę zawojować internet? Nie pozostaje Ci nic innego, jak wybrać odpowiednią platformę sklepową i działać.


Dlaczego warto wybrać PrestaShop?

Powodów jest wiele, nie bez przyczyny tylu właścicieli sklepów internetowych zdecydowało się wybrać właśnie tę platformę. Jedną z największych jej zalet są prostota i intuicyjność. Co prawda ma też ona wady, ale w pierwszej kolejności skoncentrujmy się na pozytywach.

Wybierając PrestaShop otrzymujesz profesjonalne wsparcie ze strony ekspertów – coś bez czego nie poradzi sobie żaden nowicjusz czyli osoba, która z branżą e-commerce ma niewiele wspólnego. Będziesz mógł liczyć na bezpłatną radę w sytuacji, gdy obsługa techniczna sklepu Cię przerośnie. Platforma ma ogromne możliwości w kwestii personalizacji, a wszelkie dodatki do niej są łatwo dostępne (można je nabyć za niewielkie pieniądze np. ze strony x13.pl). Minusem mogą być właśnie koszty, jakie trzeba ponieść w przypadku chęci nabycia dodatkowych modułów i narzędzi. Trzeba jednak przyznać, że czasami lepiej jest zapłacić, wyróżnić się na tle jednakowych sklepów, a przy tym zyskać zainteresowanie i uwagę potencjalnego klienta.