aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

lh

Za oknem zielono, wysokie temperatury powoli zaczynają dawać w kość, a Ty nadal nie wiesz, gdzie spędzisz swój urlop? Nie ma sensu całego lata przesiedzieć w domowym zaciszu, kiedy ceny wycieczek są tak atrakcyjne. Oto dwie propozycje, które przypadną do gustu każdemu, a w dodatku koszt ich realizacji nie zrujnuje domowego budżetu.

 

Wakacje marzeń

Co pierwsze przychodzi Ci na myśl, gdy myślisz o urlopie? Słońce, plaża, cisza i spokój. I najlepiej jeszcze piękne widoki. To wszystko masz jak w banku podczas wycieczki na Mauritius. Wyspa ta przez niektórych nazywana jest prawdziwym rajem na ziemi, i nie bez powodu. Piękna pogoda, zapierające dech w piersiach krajobrazy i klimat sprzyjający wypoczynkowi – żyć nie umierać.

Największą popularnością wśród turystów z Polski i całego świata cieszy się północna część wyspy. To właśnie tutaj znajdziesz najpiękniejsze w tym rejonie plaże, krystalicznie czystą wodę i egzotyczną przyrodę, taką jaką widuje się w filmach przyrodniczych. To wystarczy aby zregenerować siły i spędzić miło czas. Gdy wylegiwanie na skąpanej słońcem plaży już Ci się znudzi, możesz zanurkować by pooglądać z bliska rafy koralowe i podwodne życie niektórych mieszkańców wyspy. Niezapomniana przygoda i wspomnienia na całe życie.

Urlop na miarę oczekiwań

Gdy Mauritius jest Ci już znana lub z innych powodów nie chcesz spędzić tam swoich wakacji to mamy dla Ciebie w zanadrzu jeszcze jedną propozycję - wczasy na Krecie. Kreta, czyli największa z greckich wysp wyróżnia się na tle innych bogatą historią i kulturą. To właśnie tutaj znajdziesz słynne pałace minojskie, zabytki tureckie i weneckie. Zwiedzania jest tutaj co niemiara, dlatego warto wygospodarować sobie nieco wolnego czasu, by zobaczyć wszystko co wyspa ma do zaoferowania.

Na Krecie czekają na Ciebie także piękne plaże, majestatyczne góry, a także jaskinie i wąwozy. Krajobraz jest tutaj niesamowity, a widoki jakie rozpościerają się ze szczytów tamtejszych gór niejednemu zapadły w pamięć. To miejsce dla Ciebie, jeśli potrafisz docenić walory przyrody i czerpać przyjemność z wypoczywania na łonie na tury. Duża ilość szlaków sprawi, że będziesz miał gdzie chodzić na spacery, a zabytki przybliżą Ci historię i kulturę tego miejsca. Jedna rada – na wycieczki zabierz ze sobą przewodnika, które opowie Ci wszystkie ciekawostki o Krecie, dzięki czemu powiększysz zasoby swojej wiedzy i zaspokoisz ciekawość.