aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu x 3 4 5 6 7 8 9 materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog 12 13 14 15 x 17 18 19 20
fot. ts

Kupowanie nowych mebli do mieszkania jest bardzo ekscytującym przeżyciem. Oznacza to, że już za chwilę będziemy mogli cieszyć się wyremontowanym lub odnowionym pokojem, o którym marzyliśmy. Niewątpliwie jednym z najważniejszych mebli w mieszkaniu jest sofa, wokół której toczy się zarówno życie rodzinne, jak i towarzyskie. Kiedy już wreszcie Twoja ukochana sofa stanie w Twoim salonie możesz w pełni skorzystać z relaksu, jaki ona oferuje, spędzając miły wieczór z mężem/żoną, oglądając ulubiony film lub czytając książkę. Miękkie oparcie doskonale dopasowuje się do Twojego ciała, zagłówek odciąża zmęczone po całym dniu mięśnie karku, a wygodny podnóżek pozwala odpocząć stopom po całym dniu chodzenia, zwłaszcza na obcasach. Idealnie, prawda? A czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, jak wygląda proces produkcji sof, tuż przed tym, jak trafia ona do Twojego mieszkania? Pokażemy Ci to na przykładzie sof marki Gala Collezione.

 

Pierwszym etapem produkcji mebla jest faza projektowa, podczas której projektanci muszą odpowiedzieć na kilka ważnych pytań: komu sofa będzie służyła, jakie funkcje ma pełnić, do jakich pomieszczeń będzie dedykowana oraz na jaką potrzebę użytkownika będzie odpowiadać. Konstruktorzy tworzą wizję jak mebel powinien wyglądać i przygotowują wstępne projekty, które w późniejszym czasie są stopniowo doskonalone i dopracowywane aż do momentu, kiedy powstanie najlepsza wersja. Muszą oni również podjąć decyzję, czy mebel ten będzie w gotowej konfiguracji, czy użytkownik będzie miał możliwość skomponowania zestawu według własnych potrzeb, w jakim rodzaju tapicerki sofa będzie dostępna oraz z jakich materiałów będzie ona zbudowana. Na bazie projektu powstaje prototyp, pozwalający ocenić, czy wszystko działa zgodnie z założeniami. Jeżeli istnieje taka potrzeba, projektanci wprowadzają poprawki. Zatwierdzony prototyp przechodzi do kolejnego etapu, jakim jest etap produkcji. W stolarni przygotowywany jest szkielet stelaża mebla oraz wykrawane są pianki, stanowiące wypełnienie siedziska. Jednocześnie powstaje pokrowiec tkaninowy lub skórzany mebla. Części pokrowca tapicerskiego trafiają do szwalni, gdzie poszczególne elementy zszywane są w całość. Jest to bardzo ważny element produkcji mebla, wymagający precyzji i dokładności. Na tapicernię trafia szkielet sofy, który następnie oklejany jest pianką i przygotowywany do tapicerowania. Poszczególne części pokrowca mebla, takie jak siedzisko, oparcie czy podłokietniki są także wypełniane odpowiednio wykrojonymi piankami. Końcowy etap prac również wymaga dużo skupienia i uwagi, bo od umiejętności tapicera zależy ostateczny wygląd mebla. Gotowa sofa przechodzi drobiazgową kontrolę jakości, po czym trafia do pakowania, aby móc wyruszyć w drogę do Twojego domu.

fot. ts