aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Źródło: pixabay.com

Obecnie w związku z panującą na świecie sytuacją pandemiczną zapotrzebowanie na maseczki ochronne zdecydowanie wzrosło. Warto jednak pamiętać, że tego typu produkty towarzyszom nam już od bardzo dawna i doskonale znajdują zastosowanie np. na salach operacyjnych. Maseczki ochronne wykorzystywane są także podczas wykonywania niektórych zawodów np. podczas pracy w dużym zapyleniu.

fot. lh
Najczęstszą przyczyną problemówjest niepoprawnie pracujący wózek bramy.

Prowadnice stalowe bramy, mogą się skręcać prawie zaraz po montażu bramy, a to wpływa na pracę wózków. Powodem skęcania się prowadnic są naprężenia powstające w trakcie produkcji profili stalowych.

fot. wp

Pogrzeb to trudne wydarzenie, bo związane ze śmiercią bliskiej nam osoby. Niemniej jednak bliskim zależy na organizacji ceremonii pożegnalnej, a tym właśnie jest pogrzeb. Każdy, kto organizuje pogrzeb, będzie musiał skorzystać z pomocy zakładu pogrzebowego. Pracownicy takiego zakładu pomogą nie tylko w przygotowaniu i transporcie zwłok, ale także podczas samego pogrzebu.

Źródło: pixabay.com

Zaćma, zwana także kataraktą, to powszechna w Polsce choroba polegająca na postępującym zmętnieniu soczewki oka. Najczęściej występująca odmiana tego schorzenia to zaćma starcza. Choć jest ono bezbolesne, to przyczynia się do istotnego pogorszenia się jakości życia pacjenta. Jak ją leczyć? Czy operacja zaćmy jest niezbędna? Wyjaśniamy.

 Źródło: pexels.com

Patrząc na trendy, jesień jest porą roku, kiedy najwięcej blogerek modowych oraz osób wyznaczających trendy może popisać się swoimi stylizacjami. Dzianinowe komplety, eleganckie płaszcze czy różne kroje skórzanych spodni pobudzają wyobraźnię oraz pomagają stworzyć niepowtarzalne stylizacje. Jak prezentują się natomiast trendy na zimę? 

 rokom

Firma ROKOM H.G.I. Komorowscy Spółka Jawna zatrudni osobę na samodzielne stanowisko pracownika administracyjno-biurowego.

fot. wp

Ślub i wesele to bardzo ważny moment w życiu każdej pary, która decyduje się na takie uwieńczenie swojej miłości. Jednak mimo, że jest to piękny moment, który z pewnością zapamiętają na długo, to jest to również bardzo stresujący i ciężki czas, a to wszystko ze względu na liczne sprawy jakie trzeba załatwić, aby ten dzień był wyjątkowy. Wiele par nie wie jak odpowiednio zabrać się do przygotowań i obawiają się, że mogą o czymś zapomnieć i tym samym zepsuć ten ważny dzień. Jeśli chcesz się dowiedzieć o czym warto pamiętać przygotowując się do ślubu, to sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy.

fot. lh

Chcąc prawidłowo zadbać o skórę, jej elastyczność i miękkość oraz o stawy powinniśmy przyjmować suplementy diety zawierające naturalny kolagen. W pewnym momencie zdrowy tryb życia nie wystarcza do zachowania dobrego stanu zdrowia i warto wspomóc organizm. Oczywiście posiadanie zróżnicowanej diety jest bardzo istotne, jednak to nie zmieni faktu, że wraz z wiekiem organizm człowieka produkuje go coraz mniej. Prawidłowa ilość kolagenu widoczna jest na zewnątrz oraz wewnątrz organizmu. Sprawia, że skóra jest gładka i napięta. Ma także wpływ na naczynia krwionośne, które zachowują swoją elastyczność, co przekłada się na prawidłowe gojenie ran. Pomaga także w funkcjonowaniu stawów. Pierwsze oznaki braku kolagenu widoczne są na twarzy i szyi. Skóra jest zapadnięta, nieelastyczna, pojawiają się zmarszczki. Kolagen w proszku i witamina C to idealne połączenie. Istnieją produkty, które zawierają oba te składniki, w aptece, lub przez internet możemy kupić: kolagen w proszku witamina C.

Źródło: unsplash.com

Kolejna zima zaczęła się na dobre, a wraz z nią nadszedł sezon na jazdę na nartach. Na rynku znajdziemy wiele firm oferujących ciekawe produkty i nowoczesne rozwiązania. Warto więc czasem przyjrzeć się ofercie wyłącznie jednego producenta, by decyzja o najlepiej dopasowanym modelu była znacznie łatwiejsza. W tym tekście przedstawimy bliżej narty Fischer i sprawdzimy jaki model będzie najlepszą propozycją dla jakiego użytkownika.

fot. wp

Konieczność ogrzewania budynków w zimniejsze dni sprawiła, że zaczęto szukać nowych rozwiązań przyjaznych środowisku naturalnemu. Tak powstały pompy ciepła, które stają się coraz bardziej popularne. Jest to opcja wybierana zarówno w domach, jak i firmach. Dlatego też rynek pomp ciepła w Polsce w ostatnich latach rozwija się bardzo prężnie.

REKLAMA