aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. via PTSM-JR

W dniu 10 listopada 2017 roku uczniowie dwóch klas III e oraz III f ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wybrali się na wycieczkę do Chełmska Śląskiego w ramach cyklu „Poznajemy powiat kamiennogórski” organizowanego dla młodych mieszkańców naszego miasta przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

fot. PTSM-JRW dniu 13 października 2017 roku uczniowie klasy V a ze Szkoły Podstawowej w Chełmsku Śląskim wybrali się klasowy rajd nocny, przeprowadzony i zgłoszony do cyklu wycieczek „Poznajemy Powiat Kamiennogórski”. Cykl ten organizowany jest dla młodych mieszkańców naszego powiatu przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

fot. via PTSM-ES

W dniach 23-27 października 2017 roku uczniowie klasy VI f ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wybrali się na „zieloną szkołę” do niezwykle urokliwego i malowniczego miasteczka, jednego z najstarszych na Dolnym Śląsku, położonego w  Górach Bardzkich nad Nysą Kłodzką. Zapierające dech w piersiach widoki, bogata historia, gościnni mieszkańcy, mnogość zabytków i legend sprawiła, że długo o tym miejscu nie zapomnimy. Młodzi kamiennogórzanie – członkowie PTSM uczestniczyli w cyklu wycieczek krajoznawczo-przyrodniczych „Poznajemy zabytki i obiekty przyrody”. Cykl organizowany jest dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. via PTSM-JR

W dniu 11 października 2017 roku uczniowie dwóch klas II a oraz II b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Karkonoskiego Banku Genów KPN w Jagniątkowie zorganizowanej przez Zarząd Oddziału PTSM. Zajęcia edukacyjne przeprowadziły edukatorki Marta Kroczek oraz Patrycja Rachwalska. Była to szesnasta z tegorocznych wycieczek edukacyjnych dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry do Ośrodków Edukacji Ekologicznej organizowanych przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra..

fot. via PTSM-JR

W dniu 21 października 2017 roku korzystając z poprawy warunków atmosferycznych na pierwszą swoją sobotnią wycieczkę w nowym roku szkolnym wybrali się członkowie Szkolnego Koła Turystycznego „Kompasik” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze. Młodzi turyści uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo-przyrodniczej w ramach cyklu „W harmonii z przyrodą”. Cykl ten jest organizowany dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. via PTSM-JR

W dniu 6 października 2017 roku na wycieczkę przyrodniczą nad jezioro w Bukówce wybrali się członkowie szkolnego Koła Turystyczno-Przyrodniczego działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze uczestniczący w cyklu wycieczek krajoznawczo-przyrodniczych „W harmonii z przyrodą”. Cykl organizowany jest dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. via PTSM-JR

W dniu 19 października 2017 roku na jesienną wycieczkę do Rudawskiego Parku Krajobrazowego wybrali się uczniowie kolejnych dwóch klas III a oraz III d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze. Kamiennogórscy trzecioklasiści uczestniczyli w cyklu wycieczek krajoznawczo-przyrodniczych „Poznajemy zabytki i obiekty przyrody”. Cykl organizowany jest dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. via PTSM-JR

W dniu 6 października 2017 roku młodzi turyści z dwóch szkół podstawowych naszego powiatu wzięli udział w X Powiatowym Złazie Dziatwy Szkolnej „Tkacze Śląscy 2017” zorganizowanym przez Zespół Szkół Publicznych w Chełmsku Śląskim oraz Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

fot. via PTSM-JR

W dniu 18 października 2017 roku na jesienną wycieczkę do Rudawskiego Parku Krajobrazowego wybrali się uczniowie dwóch klas III b oraz III c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze. Wzięli oni udział w cyklu wycieczek krajoznawczo-przyrodniczych „Poznajemy zabytki i obiekty przyrody”. Cykl organizowany jest dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. via PTSM-JR

W dniu 5 października 2017 roku uczniowie dwóch klas III b oraz III c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Ośrodków Edukacji Ekologicznej zorganizowany przez Zarząd Oddziału PTSM w Kamiennej Górze dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry. Zajęcia edukacyjne zostały przeprowadzone przez edukatorki Centrum Informacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego w Karpaczu Aleksandrę Trytek oraz Annę Walusiak. Była to piętnasta z tegorocznego cyklu wycieczek do Ośrodków Edukacji Ekologicznej organizowanych przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.