Dzisiaj (sobota, 9 czerwca) w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbył się 44. Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta. Zawody zorganizowane zostały z okazji Dni Kamiennej Góry.

Do szachowej rywalizacji przystąpiło 20 graczy z Kamiennej Góry, Kudowy Zdroju i Jeleniej Góry. Rozegranych zostało 7 rund, tempem 15 minut na zawodnika.

Turniej wygrał Wojciech Guziewicz (UKS Debiut Przedwojów), drugie miejsce zajął Wiesław Lipień (UKS Debiut Przedwojów), trzecie Jan Woroszczuk (Jelenia Góra).

W kategorii Senior pow. Lat. 60 wygrał Jan Górecki (Kudowa Zdrój), Junior do lat 10 – Artur Mucha (UKS Zadrna Kamienna Góra). W kategorii Junior do lat 15 pierwszy był Bartosz Smukowski (WIEŻA PĘGÓW), drugi Radosław Zawada (UKS GIECEK RADKÓW), trzeci Dominik Nowosad (UKS Zadrna Kamienna Góra). W grupie Junior do lat 20 wygrał Aleksander Wilk (UKS Debiut Przedwojów). Najlepszą szachistką została Paulina Wielosik (UKS Zadrna Kamienna Góra).

Sędzią turnieju był Michał Wagiel. Organizatorem: UKS Zadrna Kamienna Góra, Gmina Miejska Kamienna Góra.

Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Zwycięzcy w grupach juniorów otrzymali puchary (za pierwsze miejsce), dyplomy i nagrody rzeczowe.

Turniej został zorganizowany w ramach realizacji zadania publicznego zleconego przez Gminę Miejską Kamienna Góra.