Kamienna Góra - IX Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

Reprezentacje sześciu przedszkoli uczestniczyły dzisiaj (sobota, 4 czerwca) w IX Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków. Zawody zorganizowane zostały w ramach Dni Kamiennej Góry 2016.

patronat - powiatowa.info

W tym roku w zawodach wystartowały reprezentacje trzech publicznych przedszkoli, prywatnego przedszkola Stokrotka, Integracyjnego Punktu Przedszkolnego oraz przedszkola Czterolistna Koniczyna z Trutnova.

Każda grupa wiekowa startowała w innej konkurencji. Dzieci 4-letnie przenosiły piłeczki między pojemnikami. Pięciolatki rozkładały i zbierały woreczki. Dzieci 6-letnie uczestniczyły w slalomie, a siedmiolatki w torze przeszkód. Dodatkowo rozegrana została konkurencja dla rodziców. Najstarsi uczestnicy musieli pokonać slalom, skacząc na dużej gumowej piłce.

W każdej konkurencji wyłaniani byli zwycięzcy. Nagrody i miejsca w całej olimpiadzie przyznano łącznie, po zsumowaniu wszystkich zdobytych punktów. Wśród czterolatków wygrało przedszkole Stokrotka. W kolejnych kategoriach najwyższe miejsce zajmowały reprezentacje: Przedszkola nr 3, Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 2. O zwycięstwie w całej olimpiadzie decydował jeden punkt. Najwięcej (20) zdobyły dzieci z Przedszkola nr 1. Przedszkole nr 2 zajęło 2 miejsce z dorobkiem 19 punktów. Trzecie było przedszkole nr 3 z 18 punktami. Czwarte miejsce zajęła Stokrotka, piąte Czterolistna Koniczyna, a szóste Punkt Integracyjny. Jedynie przedszkola publiczne startowały we wszystkich konkurencjach. Pozostałe placówki nie miały reprezentacji w jednej lub kilku grupach wiekowych.

Dużo emocji i odwołań wzbudziła rywalizacja rodziców. Wygrało Przedszkole nr 1. Drugie miejsce zajęło Przedszkole nr 2, trzecie Przedszkole nr 3. Sędzia zawodów nie uznał zgłaszanych protestów.

Wszystkie przedszkola otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Specjalne podziękowania za promowanie sportu wśród przedszkolaków odebrał Henryk Różański.