CZARNÓW - MAŁA ACHITEKTURA 6

CzarnówNa wzgórzu Moria znajduje się słynna święta skała, czczona przez Żydów i przez Muzułmanów, na której Salomon wzniósł ok. 960 r. p.n.e. wspaniałą Świątynię [...]; była to prawdopodobnie podłużna budowla składająca się z trzech pomieszczeń: przedsionka, miejsca świętego i najświętszego, w którym znajdowała się arka przymierza; przed Świątynią wznosiły się dwie kolumny z brązu, a na dziedzińcu był ołtarz całopalenia.* Czarnów wita...

Czarnów - Mała architektura - 5

Czarnów

W tradycji buddyjskiej Nagi uważane są za szczodre i hojne, ale często niebezpieczne i złośliwe istoty, będące wierzchowcami bogów. Były śmiertelnymi wrogami ptaków Garuda, wierzchowca Wisznu/Buddy. Od tego czasu stały się strażnikami dharmy. Istoty te również znane są z tego, że przechowują termy, czyli ukryte nauki Buddy. To istoty powiązane z wodą... Czarnów wita.

CZARNÓW – MAŁA ARCHITEKTURA - 4

Czarnów

W świątyni stał posąg ogromny, wielkością przewyższający postać ciała ludzkiego, czterema głowami i tyluż karkami wzbudzający zdziwienie, z których dwie w stronę piersi, a dwie w stronę pleców zdawały się patrzeć. Zresztą wzrok umieszczonych z przodu czy z tyłu [głów], jedna w prawo, druga w lewo zdawały się zwracać... Czarnów wita.

CZARNÓW – MAŁA ARCHITEKTURA - 3

CzarnówCoraz mniej osób miało okazję zaznać smak prawdziwego, wiejskiego chleba „domowej roboty”. Jeszcze mniej miało pewnie okazję zobaczyć prawdziwy piec do pieczenia chleba. Czarnów wita.

CZARNÓW – MAŁA ARCHITEKTURA - 2

CzarnówTrójząb Posejdona - włócznia o trzech grotach, symbol władzy boga Posejdona. Wykuty przez cyklopów, używany zazwyczaj do rozbijania skał i tworzenia źródeł. Trójzęba spotkacie Państwo także tutaj… Czarnów wita.

Czarnów - mała architektura - 1

Czarnów (przed 1945 r. z niem. Rothenzechau) – wieś o charakterze rozproszonym; jedyna taka w naszej gminie, powiecie, a może i województwie – cicha, tajemnicza i „niewypromowana”. - Może niech tak zostanie... mówią z uśmiechem Mieszkańcy. W tej i najbliższych odsłonach zapraszamy Państwa do poznania „małej architektury” wsi Czarnów.

Reklamy nie stanowią oferty handlowej w myśl prawa. O szczegóły pytaj sprzedawców. Portal powiatowa.info nie odpowiada za formę i treść ogłoszeń, reklam i tekstów zleconych.